Sairaalat

Lastenkirurgiset yksiköt yliopistollisissa sairaaloissa

HUS Lasten ja nuorten sairaala, Helsinki
Yhdyshenkilöt:
- Ylilääkäri Harry Lindahl, e-mail: harry.lindahl@hus.fi
- Professori Risto Rintala, e-mail: risto.rintala@hus.fi
- Sihteeri Kaija Aittola, e-mail: kaija.aittola@hus.fi

Lastenkirurginen yksikkö, Lastenklinikka, TYKS
Yhdyshenkilö: ylilääkäri Timo Hurme
e-mail: timo.hurme@tyks.fi

Osasto L09B, Lastenkirurgia, TAYS
Yhdyshenkilö: ylilääkäri Tuija Lahdes-Vasama
e-mail: etunimi.sukunimi@pshp.fi
TAYS:n lastenkirurginen yksikkö

Lasten ja nuorten operatiivinen osasto 2206, KYS, 70211 Kuopio
Yhdyshenkilö: Kari Vanamo
e-mail: kari.vanamo@kuh.fi

OYS lasten ja nuorten tulosyksikkö, lastenkirurgia
Yhdyshenkilö: Ylilääkäri Willy Serlo
e-mail: willy.serlo@ppshp.fi